Bílý Masiv – Darina Alster

24.9. – 22.10. 2014

První výstava v NOVu je site specific happening, kterého se může zúčastnit každý návštěvník.

Vstupenkou do happeningu je komplet bílé oblečení: kdo nebude v bílém, může se zúčastnit pouze jako divák. Zájemci si mohou bílé oblečení vypůjčit z instalace.

Darina Alster k tomu říká: „Ve zrekonstruovaném gotickém sklepě jsem vycítila prostor, který je jeho jádrem. Ráda bych udělala experiment, ve kterém bychom společně vyplnili toto jádro vlastními těly oblečenými v bílém.“

Sejděme se 24.9. všichni v bílém! Staňme se součástí bílého masivu. Vytvoříme duchovní skulpturu z vlastních těl. Prohlédneme si bílá místa v mysli. Budeme sledovat, jak naše vědomí postupně mizí v kolektivním nevědomí.

 

Bílá je barva klidubílá je holubice míru  bílá je nevinnost

bílá je barva života i smrti

bílá není barva.     

1 b White Cubic 2005

 

Darina Alster (1979) je vizuální umělkyně, performerka, publicistka a pedagožka, žije a pracuje v Praze. Nejčastěji se vyjadřuje v performancích, mluveném slovu, multimediálními instalacemi  a videem. Hlavními tématy její tvorby jsou Čas, identita, náboženství a osobní či politické vztahy.V jejích performancích překračuje hranice běžné reality, narušuje běžné situace nepochopitelnými iracionálními jevy, čímž nechává promlouvat podvědomí. Ráda kombinuje nová media s medii archaickými, jako je například Astrologie,Tarot, náboženství, pohádky a jiné druhy archetypu. Realizované projekty: Poklad, Pieta, Zpovědnice, Personal Tarot, Naked Lunch, Bianca Braselli, Fembot, Thelematrix, Pomník obětem Kapitalismu, Imago Dei.

unnamed (1)         unnamed (3)        unnamed (4)