Art space NOV je multifunkční prostor pro současné umění s důrazem na tzv. nová média, ať už se jedná o instalace, performance, video art, konceptuální projekty či autorská čtení. Projekt NOV využívá genia loci sklepa renesančního domu č. 49 na Pernštýnském náměstí v Pardubicích, netradičního prostoru, v němž téměř chybí rovné zdi. NOV je pojmenován podle temné lunární fáze, a právě v tuto dobu se konají vernisáže, z nichž se stává pohyblivý svátek v souladu s přírodními rytmy. Jejich doplňkem jsou úplňková autorská čtení.

Art space NOV bude slavnostně otevřen 24.9. 2014, a to site specific happeningem pražské umělkyně Dariny Alster s názvem Bílý Masiv. Tohoto happeningu se může zúčastnit každý, kdo přijde v bílém oblečení, zájemci si jej mohou také na místě půjčit.

V říjnu (od 24.10.) se můžeme těšit na studenta Akademie výtvarných umění Ondřeje Petrlíka, původem z Pardubic, který představí sérii skulptur pojmenovaných Řasa v oku.

Ryba, hlubina, lotosy je název poslední letošní výstavy, která bude zpřístupněna na přelomu roku (od 22.12. 2014). Jedná se o meditativní kaligrafie Aleše Rolečka.

aswd